Alt Text!
Živohošť - Slapy - Ubytování, chatičky, apartmány v Zátoka
Okolí RS Zátoka

Rádi vám poradíme kam se vydat. Pro základní informace o tipech na výlety v okolí kliněte na sekci menu v horní části stránky.

Pokud si chcete prohlédnout jezero svobodně, využijte naší půjčovny lodí s motory. Nepotřebujete žádné oprávnění pro řízení, naše lodě jsou snadno ovladatelné a stabilní.

 

 

Vyhlídka Na Vrchovnici
Vyhlídka Na Vrchovnici

Vyhlídka Na Vrchovnici se nachází na úbočí skal na protějším břehu Vltavy a nabízí krásný rozhled na Živohošť i Novou Živohošť. Jde o klidné místo s minimem turistů, převýšení od hladiny jezera je cca 100m. Na vyhlídku se dostanete buď pěšky (cesta vede lesem, lze spojit třeba s houbařením), nebo lze přejet přes most autem a zaparkovat mezi vesnicemi Nebřich a Blažim a po zelené turistické značčce je to cca 1,5 km od silnice véceméně po rovině.

 

Živohošť - Slapy

6km, 7 min (+1,5km pěšky), nebo pěšky 5 km, cca 1,5 hod.

Drtinova rozhledna
Drtinova rozhledna

Jedná se o dřevěnou stavbu vysokou 21 metrů, s vyhlídkovou plošinou o rozměrech 4x4 metry. Konečnou podobu rozhledny a jejího okolí navrhl projektant ing. Jiří Ondřich. V přízemí rozhledny je umístěna malá výstavka věnovaná historii. Rozhledna je součástí naučné stezky s názvem Drtinova stezka a nabízí výhled na krajinu středních Čech v okolí Slapské přehrady. V letních měsících je rozhledna volně přístupná.

Více info o Drtnově rozhledně >>

Živohošť - Slapy

3,5km, 5 min  (pěšky cca 3,5km, 1 hod)

Naučná stezka prof. Františka Drtiny
Naučná stezka prof. Františka Drtiny

Naučná stezka prof. PhDr. Františka Drtiny (1861 – 1925) začíná v Prostřední Lhotě u Křížovnického špýcharu, dnes pěkně opraveného s muzejní expozicí života na vesnici na přelomu 19. a 20. století. Se zastávkami, věnovanými řádu Křížovníků s červenou hvězdou, hmyzu okolo vody a ptačímu světu středního Povltaví, vede stezka do Hněvšína, kde pamětní deska připomíná život a dílo zdejšího významného rodáka prof. Drtiny. Odbočkou na vrchu Besedná najdeme vzpomínku na bývalou Drtinovu rozhlednu i představení záměru vybudovat zde rozhlednu novou. Cestou na Živohošť najdeme další zastávky věnované tradici zdejšího ovocnářství, houbám jedlým i nejedlým a historii středního Povltaví. Z několika míst můžeme již sledovat hladinu slapské přehradní nádrže, než nám další zastávka představí Živohošť jako známou plaveckou a rybářskou, dnes ale převážně rekreační osadu s velmi starou historií. Téměř u vodní hladiny se zde nachází kostel sv. Fabiána a Šebestiána, památná velmi stará stavba, dříve stojící vysoko na skále nad Vltavou. Stezka pak pokračuje pěkným původním lesem k zastávce věnované hmyzu lesních porostů a dále přes lesní potok se zastávkou věnovanou živočichům středního Povltaví a končí na silnici před Živohošťským mostem. Více >>

Živohošť - Slapy

vede přímo kolem nás = asi 1m ;)
 

Rozhledna Veselý Vrch
Rozhledna Veselý Vrch

Rozhledna na Veselém vrchu u Mokrska (489 m) je 42 metrů vysoká ocelová věž. V roce 1999 ji postavila firma Eurotel jako základnovou stanici veřejné radiotelefonní sítě. Přístupná je vyhlídková plošina ve výši 25 metrů, dostoupá se k ní po 137 schodech. Schody jsou průhledné a slabším povahám schopné trošku rozhoupat vnitřnosti, při pohledu shora se ale na tyhle malichernosti zapomíná.

Více info >>

Živohošť - Slapy

8,5 km, 11 min

Facebook Zátoka Živohošť ubytování Slapy

Napiště nám

Zavřít vrstvu dotazu.